Laseroterapia MonaLisa Touch™

Rejestracja zabiegi nierefundowane w ramach NFZ +48 510 312 000

Zabieg MonaLisa Touch jest rozwiązaniem dedykowanym kobietom w każdym wieku:

 • kobietom młodym, niezadowolonym z wyglądu i kształtu warg sromowych oraz krocza np. po przebytym porodzie,
 • kobietom w okresie menopauzy, skarżącym się na takie problemy jak suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego czy ciągłe podrażnienia okolic intymnych,
 • kobietom w podeszłym wieku, zmagającym się np. z problemem nietrzymania moczu.
laser monalisa touch

Zabieg MonaLisa Touch™

to innowacyjna, nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna procedura opracowana z myślą o kobietach, które doświadczają przykrych dolegliwości intymnych, na przykład po porodzie. Zastosowanie lasera prowadzi do usunięcia nieprzyjemnych objawów i wyraźnie poprawia komfort stref intymnych.

W klinice Oko-Med Laseroterapia MonaLisa Touch™ jest wykorzystywana do:

 • nieinwazyjnego liftingu krocza po porodzie
 • rehabilitacji po porodzie
 • leczenia nietrzymania moczu
 • rewitalizacji zewnętrznych sfer intymnych
 • zmniejszenia warg sromowych (zabieg labioplastyki)

Przebieg zabiegu MonaLisa Touch™

Zabieg MonaLisa Touch™ jest przeprowadzany z wykorzystaniem specjalnej głowicy laserowej ze skanerem, która zostaje wprowadzona do wnętrza pochwy. Wysoka temperatura lasera powoduje, że włókna kolagenowe obkurczają się, a liczne, precyzyjnie rozmieszczone mikrourazy śluzówki pobudzają powstanie nowych komórek oraz gruczołów. Zastosowanie lasera powoduje także wzrost produkcji glikogenu, który odpowiada za prawidłowe nawilżenie pochwy. W rezultacie dochodzi zatem nie tylko do samoregeneracji pochwy i jej obkurczenia, ale również do wzrostu nawilżenia i elastyczności pochwy. Zabieg MonaLisa Touch™ przyczynia się ponadto do redukcji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, jeśli występuje on u danej pacjentki.

Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa bólu, tylko niewielkie ciepło. Jeśli działaniu lasera poddawane będą zewnętrzne narządy płciowe, można zastosować preparat znieczulający około 15 minut przed rozpoczęciem procedury. Zabieg MonaLisa Touch™ trwa 5-10 minut i nie trzeba się do niego przygotowywać.

Po zastosowaniu lasera kobieta powinna zachować abstynencję seksualną przez siedem dni, a także unikać wysiłku fizycznego, gorących kąpieli oraz podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Efekty zastosowania laseroterapii MonaLisa Touch™

 • przywraca właściwe, kwaśne pH pochwy
 • zmniejsza rozmiar pochwy
 • poprawia elastyczność ścian pochwy
 • zwiększa poziom nawilżenia i napięcia ścian pochwy
 • poprawia jakość życia seksualnego dzięki redukcji suchości pochwy i ograniczeniu podatności na infekcje intymne
 • wzmacnia mięśnie przedniej ściany pochwy, dzięki czemu rozwiązuje problem wysiłkowego nietrzymania moczu

Efekty zastosowania laseroterapi MonaLisa Touch™

Pożądany efekt zabiegu MonaLisa Touch™ zwykle pojawia się już po jednym zastosowaniu lasera, jednak w przypadku np.wysiłkowego nietrzymania moczu leczenie można powtórzyć w celu uzyskania optymalnego komfortu intymnego. Odstępy między kolejnymi zabiegami powinny wynosić 2-4 tygodnie.

Efekt zabiegu MonaLisa Touch™ utrzymuje się zależnie od indywidualnej sytuacji pacjentki. Jeżeli kobieta jest młoda, urodziła już co najmniej jedno dziecko i zajdzie w kolejną ciążę, będzie cieszyć się komfortem intymnym do następnego porodu. Warto również zaznaczyć, że będzie także w mniejszym stopniu narażona na uszkodzenia w obrębie sfer intymnych.

W przypadku kobiet z dolegliwościami wynikającymi ze zmian hormonalnych w okresie menopauzy funkcjonuje zasad im szybciej, tym lepiej. Efekt leczniczy zabiegu MonaLisa Touch™ będzie lepszy i bardziej trwały, gdy procedura jest wykonana możliwie szybko po wystąpieniu przykrych objawów.

Wymagania do zabiegu MonaLisa Touch™

Przed zabiegiem MonaLisa Touch™ pacjentka powinna wykonać badanie ginekologiczne oraz cytologię (w ciągu sześciu miesięcy przed planowanym leczeniem).

Przeciwwskazania do zabiegu MonaLisa Touch™

Zabiegu z użyciem lasera nie można przeprowadzić u kobiet w ciąży, miesiączkujących, chorych na nowotwór lub dotkniętych infekcją dróg rodnych.