Ankieta zadowolenia Pacjenta
24 lata
doświadczenia
Usuwanie zaćmy
w jeden dzień!
Chirurgia
jednego dnia

Laseroterapia

Okulistyczne zabiegi laserowe przeprowadzane w Oko-Med.

Więcej informacji
+48 56 46 111 22

Finansowanie

NFZ, prywatnie, raty

Okulistyczne zabiegi laserowe

Usunięcie zaćmy wtórnej

Yag kapsulotomia

Irydotomia

Zabieg przeciwjaskrowy

Trabekuloplastyka laserowa

Zabieg przeciwjaskrowy

Laseroterapia siatkówki

Fotokoagulacja siatkówki

Laser IRIDEX IQ 577 - Technologia MicroPulse™

Nowość

Najnowocześniejszy laser okulistyczny  stworzony do fotokoagulacji siatkówki o znacznie wyższym profilu bezpieczeństwa niż w dotychczas dostępnych urządzeniach.

Zastosowane technologie umożliwiają pracę przy użyciu niższych energii podczas koagulacji siatkówki w porównaniu do tradycyjnego lasera, co wiąże się większym bezpieczeństwem dla pacjenta i mniejszym ryzykiem powikłań.

Laser pracuje również w trybie mikropulsów.

Emisja wiązki laserowej w postaci mikropulsów pozwala na bardzo dokładną kontrolę wzrostu temperatury w tkankach poprzez podzielenie ciągłej wiązki laserowej (CW) na serię powtarzalnych, krótkich impulsów dzięki czemu w czasie trwania przerwy pomiędzy emisjami, tkanka może ulec schłodzeniu, redukując wzrost temperatury i chroniąc tkanki przed widocznym uszkodzeniem.

Działanie lasera w funkcji mikropulsów poprawia funkcję nabłonka barwnikowego siatkówki oraz zmniejsza produkcję czynników angiogennych, odpowiedzialnych za powstanie stanu zapalnego i tworzenie nieprawidłowych naczyń.

W konsekwencji uzyskujemy redukcję obrzęku siatkówki zmysłowej, jednocześnie jej nie uzkadzając. Dzięki temu zjawisku zabieg może być powtarzany.

Wskazania do leczenia w technologii mikropuslów:

  • cukrzycowym obrzęku plamki
  • obrzęku plamki w przebiegu zakrzepu żyły środkowej siatkówki
  • ma potwierdzoną skuteczność w leczeniu CSR – centralna retinopatii surowiczej

Dodatkowo funkcja mikropulsów może zostać wykorzystana do laseroterapii w kącie przesączania (zabieg MLT), stanowiąc łagodniejszą alternatywę dla SLT.

Laser YAG

Laser neodymowy YAG powodującym fotodysrupcję tkanek wykorzystujemy do kapsulotomii i irydotomii. Emituje on promieniowanie w zakresie bliskiej podczerwieni o długości fali 1064nm, o bardzo dużej energii, która pozwala na przecięcie tkanki.