Ankieta zadowolenia Pacjenta
24 lata
doświadczenia
Usuwanie zaćmy
w jeden dzień!
Chirurgia
jednego dnia

Polscy Okuliści kontra jaskra 2023, Oko-Med dołącza do akcji

W tym roku nasza klinika przyłączyła się do akcji “Polscy Okuliści Kontra jaskra”.

W ramach Światowego Tygodnia Jaskry trwającego od 12 do 18 marca 2023, zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku jaskry odbywających się w OKO-MED w Grudziądzu przy ul. Mickiewicza 47.  Zaproszenie adresowane jest do osób, które nie korzystały z wizyty u okulisty przynajmniej rok i u których wcześniej nie zdiagnozowano jaskry.

Zapisy zamknięte

Zainteresowanie programem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Pula dostępnych miejsc skończyła się. Zapraszamy serdecznie do obserwowania strony i facebooka naszej placówki, gdzie będziemy informować Państwa o kolejnych tego typu programach.

Co?

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku jaskry.

Dla kogo?

Dla osób, które przynajmniej rok nie korzystały z wizyty u okulisty i u których nie zdiagnozowano wcześniej jaskry?

Kiedy?

W dniach 12-18.03.2023.

Jak?

W celu zarezerwowania  terminu skontaktuj się z naszą rejestracją po nr telefonu 56 46 111 22

Uwaga!

Skierowanie nie jest potrzebne.

Liczba miejsc jest ograniczona. 

Rejstracja

W celu zarezerwowania terminu skontaktuj się z naszą rejestracją pod nr telefonu 56 46 111 22

Uwaga

Skierowanie nie jest wymagane.
Liczba miejsc jest ograniczona.

polscy okulisci kontra jaskra 2023 oko-med

„Polscy Okuliści Kontra Jaskra” to akcja bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry, organizowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne w ramach Światowego Tygodnia Jaskry. Jest to inicjatywa lekarzy okulistów mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie jej wykrywalności we wczesnych stadiach zaawansowania.

Problem jaskry w Polsce może dotyczyć nawet 800 TYS. OSÓB, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. W 90 proc. przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć. Tymczasem tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Dlatego tak ważne są regularne badania.
KAŻDY POWINIEN PRZYNAJMNIEJ RAZ NA DWA LATA PRZEJŚĆ PEŁNE BADANIE OKULISTYCZNE, a osoby z grupy ryzyka nawet co 12 miesięcy.

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi: wiek powyżej 40. roku życia, choroby kardiologiczne, obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, życie w ciągłym stresie i bóle głowy. Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie w kierunku tej choroby zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie jaskry we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty wzroku.

Podobne wpisy