Ankieta zadowolenia Pacjenta
24 lata
doświadczenia
Usuwanie zaćmy
w jeden dzień!
Chirurgia
jednego dnia

Laseroterapia siatkówki

fotokoagulacja siatkówki

Laseroterapia siatkówki  jest powszechnie stosowaną, bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia wielu schorzeń siatkówki.

Więcej informacji
+48 56 46 111 22

Średnio 8 minut

Czas trwania zabiegu

Finansowanie

NFZ, prywatnie, raty

Około 2-3 godziny

Całkowity czas pobytu na oddziale

Wskazania do zabiegu:

  • retinopatia cukrzycowa – zabieg ma na celu zniszczenie nieprawidłowych naczyń oraz stref niedokrwiennych powstających w przebiegu cukrzycy
  • zakrzep żyły środkowej siatkówki- zabieg ma na celu zniszczenie stref niedokrwiennych oraz obrzęków powstałych w przebiegu zamknięcia naczynia siatkówki
  • zwyrodnienia siatkówki, przedarcia siatkówki- zabieg ma na celu zabezpieczenie zmian predysponujących do odwarstwienia siatkówki

Podstawowe informacje o zabiegu

Przed zabiegiem pacjent ma mierzoną ostrość wzroku, ciśnienie śródgałkowe i podawane krople rozszerzające źrenice

Zabieg przeprowadzany jest przy laserze w pozycji siedzącej – urządzenie przypomina wyglądem lampę szczelinową.

Zabieg trwa kilka do kilkunastu minut.

Zabieg jest niemalże bezbolesny, okresowo pacjent może odczuwać kłucie lub niewielki ból.

Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w widzeniu przez kilka godzin, zjawisko olśnienia , podrażnienia oka, zaburzenia akomodacji utrzymujące się do kilku tygodni.

Do poważniejszych powikłań, które mogą wystąpić  należą  mroczki w polu widzenia, ograniczenie pola widzenia wskutek powstałych blizn siatkówki, spadek ostrości wzroku, wylew krwi do ciała szklistego lub przestrzeni podsiatkówkowej.

– przeciwskazaniem do zabiegu jest brak współpracy pacjenta, brak wglądu w dno oka np. wynikające z zaawansowanej zaćmy

Laser IRIDEX IQ 577 - Technologia MicroPulse™

Nowość

Najnowocześniejszy laser okulistyczny  stworzony do fotokoagulacji siatkówki o znacznie wyższym profilu bezpieczeństwa niż w dotychczas dostępnych urządzeniach.

Zastosowane technologie umożliwiają pracę przy użyciu niższych energii podczas koagulacji siatkówki w porównaniu do tradycyjnego lasera, co wiąże się większym bezpieczeństwem dla pacjenta i mniejszym ryzykiem powikłań.

Laser pracuje również w trybie mikropulsów.

Emisja wiązki laserowej w postaci mikropulsów pozwala na bardzo dokładną kontrolę wzrostu temperatury w tkankach poprzez podzielenie ciągłej wiązki laserowej (CW) na serię powtarzalnych, krótkich impulsów dzięki czemu w czasie trwania przerwy pomiędzy emisjami, tkanka może ulec schłodzeniu, redukując wzrost temperatury i chroniąc tkanki przed widocznym uszkodzeniem.

Działanie lasera w funkcji mikropulsów poprawia funkcję nabłonka barwnikowego siatkówki oraz zmniejsza produkcję czynników angiogennych, odpowiedzialnych za powstanie stanu zapalnego i tworzenie nieprawidłowych naczyń.

W konsekwencji uzyskujemy redukcję obrzęku siatkówki zmysłowej, jednocześnie jej nie uzkadzając. Dzięki temu zjawisku zabieg może być powtarzany.

Wskazania do leczenia w technologii mikropuslów:

  • cukrzycowym obrzęku plamki
  • obrzęku plamki w przebiegu zakrzepu żyły środkowej siatkówki
  • ma potwierdzoną skuteczność w leczeniu CSR – centralna retinopatii surowiczej

Dodatkowo funkcja mikropulsów może zostać wykorzystana do laseroterapii w kącie przesączania (zabieg MLT), stanowiąc łagodniejszą alternatywę dla SLT.

Cennik fotokoagulacja laserowa siatkówki

przy finansowaniu prywatnym